Udostępnij
Tweetnij

5 najciekawszych tabletów zaprezentowanych na targach IFA 2012

Berlińskie targi IFA 2012 już za nami. Wydarzenie upłynęło nam przede wszystkim pod znakiem tabletów internetowych z Windows 8 i Windows RT. Pojawiło się również sporo urządzeń pracujących w oparciu o Androida. Które z nich są jednak tymi dachówkami, na które rzeczywiście warto poczekać? Staramy się odpowiedzieć na to pytanie i typujemy 5 najciekawszych tabletów, które zaprezentowano podczas IFA 2012.

Berlińskie targi IFA 2012 już za nami. Wydarzenie upłynęło nam przede wszystkim pod znakiem tabletów internetowych z Windows 8 i Windows RT. Pojawiło się również sporo urządzeń pracujących w oparciu o Androida. Które z nich są jednak tymi dachówkami, na które rzeczywiście warto poczekać? Staramy się odpowiedzieć na to pytanie i typujemy 5 najciekawszych tabletów, które zaprezentowano podczas IFA 2012.

Przeczytaj koniecznie >> 5 gier, które na nowym iPadzie wprawią cię w osłupienie

Asus Taichi

ASUS TAICHI  mogliśmy już zobaczyć w czerwcu tego roku podczas targów Computex 2012. Producent postanowił przywieźć je również do Berlina. To smukłe i stylowe urządzenie przenośne posiadające dwustronny ekran. Po otwarciu pokrywy TAICHI to standardowy ultrabook z podświetlaną klawiaturą QWERTY i touchpadem. Jednak kiedy ją zamkniemy TAICHI momentalnie przemienia się w wielodotykowy tablet z rysikiem. Co więcej oba ekrany mogą pracować niezależnie i jednocześnie, co oznacza, że TAICHI mogą obsługiwać dwie osoby naraz. TAICHI jest tak lekki i smukły jak ASUS Zenbook, zapewniając przy tym podobną wydajność i mobilność dzięki zastosowaniu trzeciej generacji procesorów Intel® Core™, szybkiego dysku SSD i dwupasmowej anteny Wi-Fi 802.11n. Tablet pracuje w oparciu o Windows 8 dla architektury x86.

Samsung Ativ Tab

Samsung Ativ Tab nie jest kolejnym tabletem z Windows 8 na pokładzie. Tym razem mamy do czynienia z urządzeniem wyposażonym w Windows RT, a więc okienka zaprojektowane z myślą o architekturze ARM. Specyfikacja tego modelu wygląda następująco:

  • procesor Qualcomm Snapdragon S4 APQ8060A 1,5 GHz;
  • wyświetlacz LCD o przekątnej 10,1 cali i rozdzielczości 1366 x 768 pikseli;
  • 2 GB pamięci RAM;
  • 32 lub 64 GB pamięci na dane;
  • czytnik kart pamięci microSD (maksymalnie 64 GB);
  • aparat fotograficzny 5 Mpix z autofokusem i podświetlaniem LED oraz nagrywaniem wideo w rozdzielczości 720p;
  • wideokamera o rozdzielczości 1,9 Mpix;
  • bateria o pojemności 8200 mAh;
  • GPS, Wi-Fi b/g/n, bluetooth 4.0,  moduł 3G/4G;
  • czujniki: światła, magnetometr, żyroskop, akcelerometr, kompas;
  • złącza USB i micro HDMI.

Tablet pracuje oczywiście w oparciu o Windows RT wraz z preinstalowanym pakietem biurowym Office RT Home & Student. Rynkowa premiera ma mieć miejsce w październiku tego roku.

Asus Vivo Tab RT

ASUS Vivo Tab RT jest odpowiedzią na Samsunga Ativ Tab i odznacza się smukłą obudową (8.3 mm) oraz niewielką wagą (520 g). Został wyposażony w czterordzeniowy procesor NVIDIA® Tegra® 3 oraz 12-rdzeniowy procesor graficzny, a także 2GB pamięci RAM oraz 32GB eMMC przestrzeni dyskowej. Podobnie jak model Vivo Tab, Vivo Tab RT również można przekształcić w netbooka – wszystko dzięki zastosowaniu przenośnej, podłączanej stacji wyposażonej w klawiaturę QWERTY, touchpad, gniazda USB oraz dodatkową baterię. Aplikacje, gry i filmy uruchamiane w systemie Windows RT będą prezentować się rewelacyjnie na 10.1-calowym ekranie w technologii IPS+, pracującym w rozdzielczości 1366×768, a system ASUS SonicMaster zapewni najwyższą jakość dźwięku. Vivo Tab RT posiada też te same co model Vivo Tab, wysokiej jakości kamery umieszczone z przodu i z tyłu urządzenia, które czynią z niego wszechstronny i wydajny multimedialny tablet. Vivo Tab RT posiada też wbudowany czujnik NFC umożliwiający łatwą synchronizację z innymi urządzeniami obsługującymi ten standard

Dell XPS Duo 12

Dell XPS Duo 12 jest tabletem wyposażonym w 12,5-calowy wyświetlacz pojemnościowy wykonany w technologii LCD z pełnym multi-touch o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, który ponadto pokryto szkłem Gorilla Glass. procesor Intel Core trzeciej generacji (Ivy Bridge) z możliwością wyboru nawet najmocniejszego w rodzinie Core i7, obudowę wykonaną z aluminium i włókna szklanego mierzącą 20 mm grubości. Tablet pracuje pod kontrolą Windows 8 Pro i jest typową hybrydą wyposażoną w klawiaturę QWERTY oraz obracany ekran. Rozwiązanie to znamy już z innego urządzenia Della sprzed lat – netbooka Dell Duo. Więcej informacji na temat tego urządzenia nie znamy. Z pewnością nie zabraknie co najmniej 4 GB pamięci operacyjnej RAM czy pojemnego i szybkiego dysku SSD oraz trackpada. Zasadniczo to, XPS Duo 12 będziemy mogli konfigurować na stronie producenta tak, aby dobrać parametry najlepiej spełniające nasze wymagania. Ceny nie są znane. Data premiery również, choć zapewne będzie to w okolicach końcówki października tego roku, a więc wraz z pierwszą falą urządzeń z Windows 8.

Sony Xperia Tablet S

Na koniec ciekawostka, tym razem z Androidem. Specyfikacja Sony Xperia Tablet S przedstawia się następująco:

  • czterordzeniowy procesor Nvidia Tegra 3;
  • 9,4-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli;
  • 1 GB pamięci RAM;
  • 16, 32 lub 64 GB pamięci na dane;
  • aparat 5 Mpix;
  • wideokamera 1 Mpix;
  • czytnik kart pamięci microSD;
  • bateria o pojemności 6000 mAh;
  • bluetooth 3.0;
  • GPS, czujnik podczerwieni.
  • Tablet pracuje w oparciu o Android a4.0 Ice Cream Sandwich, ale producent już przekazał, że urządzenie otrzyma uaktualnienie do Jelly Bean.

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij