Udostępnij
Tweetnij

Asus Padfone 2 oficjalnie! [aktualizacja]

Asus Padfone jest jedną z najciekawszych koncepcji urządzeń z Androidem na rynku. Nic więc dziwnego, że producent poszedł za ciosem i dziś miała miejsce prezentacja nowego modelu, czyli Padfone 2. Odświeżona hybryda doczekała się względem „oryginału” wielu ulepszeń. Proszę państwa, Padfone 2 jest już oficjalny i zadebiutuje w Europie (również w Polsce) jeszcze przed końcem tego roku!

Asus Padfone jest jedną z najciekawszych koncepcji urządzeń z Androidem na rynku. Nic więc dziwnego, że producent poszedł za ciosem i dziś miała miejsce prezentacja nowego modelu, czyli Padfone 2. Odświeżona hybryda doczekała się względem „oryginału” wielu ulepszeń. Proszę państwa, Padfone 2 jest już oficjalny i zadebiutuje w Europie (również w Polsce) jeszcze przed końcem tego roku!

Przeczytaj koniecznie >> 10 najlepszych trików na tablety z Androidem

Pierwsza generacja Padfone przeszła długą drogę od momentu pierwszej prezentacji, do rynkowej premiery. Oba momenty rozdzielał ponad rok czasu! W sierpniu tego roku z kolei Padfone zadebiutował nad Wisłą. Miesiąc później Asus zapowiedział konferencję, na której zamierzał ujawnić Padfone 2. Ten dzień nastąpił. Oficjalna prezentacja nowego modelu urządzenia miała miejsce w Mediolanie oraz Tajpej. Urządzenie doczekało się wielu usprawnień względem oryginału. Poniżej znajdziecie specyfikację techniczną smartfonu (w nawiasach z kolei podaliśmy parametry pierwszej wersji Padfone’a):

  • Czterordzeniowy procesor Snapdragon S4 Pro 8064 taktowany zegarem 1,5 GHz (vs dwurdzeniowy Snapdragon S4 1,5 GHz);
  • 2 GB pamięci operacyjnej RAM (vs 1 GB);
  • Wyświetlacz Super IPS+ o przekątnej 4,7 cali i rozdzielczości 1280 x 720 pikseli (vs 4,3″ Super AMOLED o rozdzielczości qHD);
  • Aparat fotograficzny 13 Mpix z autofokusem i możliwością nagrywania wideo w rozdzielczości full HD (vs aparat 8 Mpix);
  • GPS ze wsparciem dla GLONASS;
  • moduł NFC;
  • Modem A68 zapewniający łączność w sieciach LTE/HSPA+ (vs HSPA+ do 21 Mbps);
  • Bateria o pojemności 2140 mAh (vs 1520 mAh);
  • Bluetooth 4.0;
  • Wi-Fi b/g/n;
  • Dedykowane złącze wyposażone w 13 pinów z obsługą microUSB i MHL;
  • Przednia kamera o rozdzielczości 1,2 Mpix.

Smarton waży 135 gramów i ma wymiary 137.9 x 68.9 x 9 mm. Urządzenie pracuje pod kontrolą Androida 4.0.4 Ice Cream Sandwich. Niemniej, Asus zapowiedział, że uaktualnienie do Jelly Bean ma być dostępne w niedługim czasie. Dokładna data nie jest jednak znana.

Czym byłby jednak Padfone bez stacji dokującej pełniącej również rolę tabletu internetowego? Nowy dock został zaprojektowany od nowa. Inaczej osadzany jest w nim smartfon. Zredukowano ponadto pojemność baterii z 6600 do 5000 mAh. Rozdzielczość 10,1-calowego wyświetlacza IPS również nie uległa zmianie. Nadal mamy do czynienia z matrycą o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli (szkoda, że nie full HD). Sama stacja waży 514 gramów.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Asusa, Padfone 2 zadebiutuje jeszcze przed końcem roku w Europie i Azji. Dostępność w pozostałych regionach świata ma zostać ogłoszona później. Warto dodać, że dzięki staraniom Asus Polska grudzień ma być miesiącem, w którym Padfone 2 pojawi się również na Wisłą.

Padfone jest bardzo ciekawym urządzeniem. Możemy się spodziewać, że będzie cieszył się tak dużym zainteresowaniem ze strony klientów, co pierwsza generacja. O ile nie większym. Wszak podobnych urządzeń na rynku jest niewiele. Na koniec warto wspomnieć oczywiście o cenach. Na razie znamy te w dolarach i są one bardzo zbliżone do cen pierwszej generacji Padfone’a:

– 16GB – 620 dolarów (+ Padfone Station – 830 dolarów);
– 32GB – 685 dolarów (+ Padfone Station – 895 dolarów);
– 64GB – 750 dolarów (+ Padfone Station – 960 dolarów);
– Stacja Padfone Station – 310 dolarów.

Aktualizacja

Poznaliśmy również ceny w Europie, mianowicie:

– 799 euro za Padfone 2 32 GB;
– 899 euro za Padfone 2 64 GB.

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij