Recenzja etui Case Logic Snap View dla iPada Air 2
Snap View jest pierwszym produktem Case Logic jaki miałem okazję testować. Firma ta jest częścią szwedzkiego Thule, który tworzy bardzo dobre produkty dla tabletów. Sprawdźmy jak sprawuje się na tle konkurencji Snap View – zapraszam do recenzji!
Snap View jest pierwszym produktem Case Logic jaki miałem okazję testować. Firma ta jest częścią szwedzkiego Thule, który tworzy bardzo dobre produkty dla tabletów. Sprawdźmy jak sprawuje się na tle konkurencji Snap View – zapraszam do recenzji!
Zacznijmy standardowo od opakowania. Dzięki temu, że wykonano je z przeźroczystego plastiku dobrze pokazuje nam samo etui. Zawiera ono również informację o sposobie składania pokrowca.
W pierwszej kolejności uwagę przykuwają nietypowe kolory, które zastosował producent. Forma teczki i ciekawe zamykanie odróżnia Snap View od innych dostępnych na rynku produktów.
Snap View zamykamy wpinając osłonę ekranu w umiejscowionego z tylu klipsa. Jest on podłużny, plastikowy, oraz pomarańczowy. Stanowi on znacznie większe zabezpieczenie tabletu w plecaku niż sam magnes. Dzięki temu nietypowemu rozwiązaniu forma tego pokrowca zaczęła mi przypominać teczkę.
Zewnętrzna strona przedniej części pokryta jest antypoślizgowym, gumowanym oraz miłym w dotyku materiałem o fioletowym wykończeniu. Producent oferuje również inne warianty kolorystyczne np. zielony.
W większości pokrowców przód jest podzielony na trzy części, tutaj znajdziemy jedną mniej – szkoda, ogranicza to trochę możliwości układania tabletu podczas pracy.
Osłona ekranu od wewnątrz jest pokryta materiałem nazywanym przez producenta zamszopodobnym, nie powinien on rysować ekranu. Jego zdaniem jest zbieranie kurzu z szkła iPada i robi to bardzo sprawnie.
Magnes zamontowany w pokrywie automatycznie wybudza i usypia iPada tak jak Smart Cover. Myślałem, że nie znajdę tu tego rozwiązania ze względu na mechaniczną blokadę. Trzymając w rękach pokrowiec za pierwszym razem miałem obawy, że tył mojego iPada zostanie porysowany zaraz po włożeniu go do Snap View. Wnętrze tylnej części tego Case Logic’a nie jest niczym wyłożone. Znajdziemy tam tylko plastik, w tym konkretnym przypadku błękitny. iPad jest mocno osadzony w żłobieniach i pod spód nie powinien dostawać się żaden brud. Przed włożeniem urządzenia, radziłbym je dokładnie wyczyścić, zgromadzone na tablecie zabrudzenia mogą go potem porysować – lepiej uważać.
Pokrowiec odsłania aparat, przycisk blokady, gniazdo jack, głośnik oraz gniazdo ładowania.
Zaraz po zamontowaniu etui sprawdziłem jak utrzymuje się ono w pozycji pionowej. Rozwiązanie Case Logic teoretycznie jest dobre, niestety tylko w teorii. Korzystając z iPada w ten sposób brakuje mu stabilności. Pokrowiec strasznie się chwieje, zachowuje się wręcz jak kołyska, a przy pisaniu zwyczajnie się przewraca. Uważam, że jest to wada konstrukcyjna, ponieważ Snap View stoi na zbyt małej powierzchni, aby mógł być stabilny.
Kolejną pozycją jaką podsuwa nam producent jest ułożenie iPada w pozycji półleżącej. Gdy już go złożymy dowiemy się, że również ta pozycja nie jest wygodna i tablet nieprzyjemnie drga podczas pisania. Kolejną wadą jest to, że takie ułożenie może spowodować niepotrzebne zabrudzenie trudnego w czyszczeniu tworzywa zamszopodobnego.
Największymi zaletami Snap View są dobra ochrona ekranu, guma pokrywające zewnętrzną część, nietypowa forma oraz wachlarz wersji kolorystycznych. Później zaczynają się schody – funkcjonalność produktu od Case Logic jest poniżej krytyki, plastikowy środek nie jest zachęcający. Cena nie jest okazyjna, powyżej stu złotych można znaleźć lepszy futerał dla Aira 2. Jestem jednak pewny tego, że Snap View znajdzie na rynku wielu odbiorców – produkty Case Logic są dostępne w wielu popularnych sklepach z elektroniką, ale osobiście polecam coś innego.
Case Logic Snap View
Nasza ocena: 3/6
Zalety:
+ Dobra jakość materiałów, twarde i solidne plastiki
+ Porządne spasowanie pokrowca z tabletem
+ Forma przypominająca teczkę
+ Mechaniczne zamknięcie pokrowca
+ Dostępność wielu wersji kolorystycznych
Wady:
– Wysoka cena
– Niska funkcjonalność(niestabilność)
– Plastikowy środek może rysować sprzęt