Meizu POP to nowe słuchawki bezprzewodowe, które mogą stanowić konkurencję dla Apple AirPods na Androida. Słuchawki są bezprzewodowe i posiadają etui ładujące, które pozwala na dodatkowy czas słuchania muzyki podczas naszej podróży. Słuchawki wejdą na rynek już za kilka dni. Będą tańsze niż alternatywa Apple’a. Pokazano je wraz ze smartfonami z serii 15.
Meizu POP występują jedynie w kolorze białym z dopasowanym do nich etui, które służy jako ładowarka. Słuchawki douszne są lekkie, ważą zaledwie 5,8g każda. Są przy tym zasilane przez baterię o pojemności 85mAh, która wystarcza na 3 godziny na jednym ładowaniu. Etui ładujące zapewnia dodatkowe 12 godzin pracy na baterii dzięki wbudowanemu akumulatorowi 700 mAh. Oznacza to, że poprzez etui można ładować wspomniane słuchawki cztery razy. Sama obudowa może być ładowana przez port USB typu C lub może być umieszczona na bezprzewodowym podstawce ładującej.
Słuchawki łączą się przez Bluetooth 4.2. Meizu POP posiadają dotykowe elementy, które można wykorzystać do wstrzymywania, odtwarzania lub zmiany utworów. Te elementy mogą służyć również do odbierania lub odrzucania połączeń, a także wywoływania asystenta głosowego. Uruchomienie asystenta głosowego firmy wymaga, aby telefon działał z Flyme 7.0. Może się to jednak różnić w przypadku osób korzystających z innych marek.
Jak twierdzi producent, Meizu POP doskonale leżą w uszach. Słuchawki można nosić podczas ćwiczeń, ale nie tylko. Urządzenia posiadają certyfikat IPX5. Oznacza to, że są odporne na zachlapania i kurz. Meizu POP kosztują 599 juanów, czyli około 325 złotych. Trafią do sprzedaży już niedługo, bo 29 kwietnia. Jeśli jednak te słuchawki nie przypadną wam do gustu, zawsze możecie spojrzeć na model TicPods Free od Mobvoi.
Meizu POP – najważniejsze cechy:
- długość pracy na baterii – 3 h (+12 h z opcją ładowania w etui)
- waga – 5,8g (jedna słuchawka)
- certyfikat IPX5 – odporność na wodę i pył
- łączność przez Bluetooth 4.2
- współpraca z asystentami głosowymi
Zobacz również: Najlepsze aplikacje na Androida – marzec 2018
Źródło: Gizmochina