Samsung Galaxy Note 6 w dwóch wersjach? Być może, ale mam inną teorię
W tym tygodniu na chińskim Weibo pojawiły się plotki, jakoby Samsung Galaxy Note 6 miał być dostępny w dwóch wersjach – flagowej m.in. z 6 GB pamięci operacyjnej RAM i mocniejszym procesorem i drugiej, ze słabszym procesorem, 4 GB pamięci RAM czy ekranem o niższej rozdzielczości. Oczywiście, dwie wersje Galaxy Note 6 są możliwe, ale co do specyfikacji technicznej mam inną teorię.
W tym tygodniu na chińskim Weibo pojawiły się plotki, jakoby Samsung Galaxy Note 6 miał być dostępny w dwóch wersjach – flagowej m.in. z 6 GB pamięci operacyjnej RAM i mocniejszym procesorem i drugiej, ze słabszym procesorem, 4 GB pamięci RAM czy ekranem o niższej rozdzielczości. Oczywiście, dwie wersje Galaxy Note 6 są możliwe, ale co do ich specyfikacji technicznej mam inną teorię.
Na chińskim Weibo pojawiły się plotki, że Galaxy Note 6 może być oferowany w dwóch wersjach o różnej specyfikacji technicznej. Jakich? Miałyby to być następujące smartfony:
- Samsung Galaxy Note 6 z 6 GB pamięci RAM, Snapdragonem 823 i ekranem Super AMOLED o rozdzielczości QHD (1440 x 2560 pikseli)
- Samsung Galaxy Note 6 z 4 GB pamięci RAM, Snapdragonem 820 i ekranem Super AMOLED o rozdzielczości full HD (1080 x 1920 pikseli)
Więcej różnic ma podobno nie być. Coś wam to przypomina? Podobnie uczyniło w tym roku LG czy HTC. Koreańczycy wprowadzili do oferty LG G5 oraz LG G5 SE. Natomiast Tajwańczycy mają w ofercie HTC 10 i HTC 10 Lifestyle. Wymienione flagowce mają procesor Qualcomm Snapdragon 820 i 4 GB pamięci operacyjnej RAM typu LPDDR4. Natomiast ich okrojone odpowiedniki mają układy Qualcomm Snapdragon 652 i 3 GB pamięci operacyjnej RAM typu LPDDR3. Skąd taki pomysł? W ten sposób HTC i LG mogą zaoferować nowe smartfony także w niższych cenach, a przy tym nie pozbawiają ich największych funkcji, jak zintegrowane aparaty fotograficzne.
Oczywiście, Samsung może uczynić podobnie. Galaxy Note 6 rzeczywiście może być dostępny w wersjach z 4 lub 6 GB pamięci operacyjnej RAM, ale podejrzewam, że Koreańczycy nie zrezygnują z ekranu QHD i we flagowym modelu, nawet nieco tańszym, nie zdecydują się użyć panelu o rozdzielczości full HD. To samo dotyczy procesorów. Plotki o Snapdragonie 823 krążą od jakiegoś czasu, ale konkretnych informacji na temat tego układu nie ma. Możliwe, że procesor nie istnieje i w rzeczywistości spodziewajmy się w obu wersjach Galaxy Note 6 procesora Snapdragon 820. Jak dobrze wiemy, jego zegar może być regulowany. Dla przykładu, Xiaomi Mi 5 z 3 GB pamięci RAM ma Snapdragona 820 pracującego z zegarem 1,8 GHz. Natomiast w wersji z 4 GB pamięci RAM SoC pracuje z częstotliwością 2,15 GHz. Samsung może zrobić podobnie.
Jak będzie w rzeczywistości? O tym przekonamy się latem tego roku, bo pewnie wtedy odbędzie się premiera nowego flagowca Samsunga z piórkiem S Pen. Telefon zapewne dostanie te same aparaty, które znalazły się w Galaxy S7, a więc z przodu kamerkę 5 Mpix, a z tyłu aparat fotograficzny Dual Pixel 12 Mpix. Spodziewajmy się także baterii o pojemności około 4000 mAh, wodoszczelnej obudowy spełniającej normę IP68 czy dołączonego rysika. Pewne plotki sugerują, że Galaxy Note 6 dostanie złącze USB C oraz ma mieć autofocus na podczerwień.
Źródło: Weibo