Maj już za nami. Wielkimi krokami zbliżają się wakacje. Jakie gry umilą nam kolejne wolne dni? Wybraliśmy dla Was 10 najlepszych, naszym zdaniem, pozycji, które w maju trafiły na urządzenia mobilne z Androidem i iOS.
Goat Simulator: Waste of Space
Symulator Kozy z pewnością jest znany wszystkim tym graczom, którzy lubią mocno zakręcone produkcje. Początkowo gra została wydana jako żart, później jednak, wraz ze wzrostem popularności, doczekała się kilku kolejnych, sporych dodatków. Jednym z nich jest Waste of Space, działający jako osobna gra. Jak sama nazwa wskazuje, nasz parzystokopytny bohater wyrusza w przestrzeń kosmiczną, by móc tam siać popłoch. Cel – podobnie jak w poprzednich odsłonach – siać popłoch i zgorszenie. Twórcy kolejny raz chcą w ten sposób wyśmiać słynne gry. Tym razem oberwało się takim seriom jak Star Wars czy Mass Effect. Sporym plusem dodatku jest spory świat. Dużo większy niż w przypadku poprzednich odsłon. Co ciekawe, Waste of Space umożliwia także nawiązanie romansu kozy z innym bohaterem. Gra dostępna jest zarówno na urządzenia z iOS 8.0 i nowszym, jak i Androidem 4.0.3 i nowszym.
Hatoful Boyfriend
Jeśli już od osobliwych produkcji zaczynamy – możecie uznać Symulator Kozy za grę totalnie absurdalną. Ale to nic w porównaniu z Hatoful Boyfriend, które jest symulatorem… romansu z gołębiem. Nie, nie żartujemy. Jest to ciekawy przykład visual novel, który trafił na rynek jako żart. Szybko stał się niezwykle popularny wśród graczy ze względu na zadziwiającą fabułę. Oto bowiem w dalekiej przyszłości ziemię opanowały inteligentne ptaki, a człowiek został zmieciony na margines. Nasza bohaterka jest jednak z gatunku homo sapiens i zostaje zaproszona do ekskluzywnej szkoły dla ptaków. Nasze decyzje kształtują dalszy rozwój rozgrywki, tak więc to my decydujemy także o wyborach sercowych bohaterki. Gra zadebiutowała w 2011 roku na PC, ale dopiero teraz dostępna jest na urządzeniach mobilnych z iOS 6.0 i nowszym.
Lifeline: Without
Wyobraź sobie, że pewnego dnia budzisz się bez pamięci gdzieś na lodowym pustkowiu. Nie wiesz gdzie jesteś, jak się tam znalazłeś, a jedyną formą kontaktu z innymi jest komunikator, w którym możesz wpisywać wiadomości. Łączy się ona jedynie z jedną osobą, która stara się pomóc w wyjściu z opresji. Tak mniej więcej wygląda fabuła w Lifeline: Without. Zadaniem gracza jest tutaj wcielenie się w osobę po drugiej stronie komunikatora. To my właśnie decydujemy tutaj o życiu wspomnianego, zaginionego człowieka. Rozgrywka wygląda tutaj podobnie jak w przypadku poprzednich części z serii Lifeline – dostajemy kolejno wiadomości od naszego rozmówcy, a odpowiadając na nie podejmujemy za niego ważne decyzje. Gra dostępna jest na urządzeniach mobilnych z iOS 8.0 i nowszym oraz Androidem 4.0.3 i nowszym.
Rush Rally 2
Rush Rally 2 to, jak sama nazwa wskazuje, gra wyścigowa, w której uczestniczymy w różnego rodzaju zawodach rozgrywanych na całym świecie – w Europie, Australii czy Stanach Zjednoczonych. To gra, która wciągnie zapalonych miłośników wyścigów na długie godziny. Dodatkowo jest kilka ciekawych trybów gwarantujących różne wrażenia z rozgrywki. Gracze mogą tutaj również dostosować swoją brykę do własnych potrzeb. Gra dostępna jest na urządzeniach mobilnych z iOS 7.0 i nowszym oraz Androidem 4.0.3 i nowszym.
Brothers: A Tale of Two Sons
Brothers: A Tale of Two Sons to przygodówka z elementami zręcznościowymi. W grze poznajemy historię dwóch braci, którzy przemierzają góry i doliny w poszukiwaniu wody życia, która mogłaby uzdrowić ich ojca. Produkcją gry zajęło się szwedzkie studio Starbreeze we współpracy z reżyserem Josefem Faresem, autorem takich filmów jak W obcym kraju, Farsan, Policjanci i Zozo. Gra zadebiutowała w 2013 roku na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360, w październiku minionego roku trafiła wprawdzie na urządzenia mobilne, ale wyłącznie na sprzęty z iOS. Dopiero w maju została wydana wersja na Androida (wersja 4.0 i nowsza).
Titan Quest
Titan Quest przenosi gracza w starożytne czasy, kiedy z niewoli wydostają się tytułowi Tytani. Gracz wciela się tutaj w bohatera, który stara się sprawić, by znacznie silniejsi od niego wrogowie ponownie zostali uwięzieni. W tym celu toczy wiele pojedynków. Gra garściami czerpie z mitologii. Znajdziemy tutaj zatem takie lokacje, jak wiszące ogrody Semiramidy, piramidy, czy labirynt w Knossos. Gracz może dodatkowo rozwijać postać poprzez doskonalenie jej umiejętności. Produkcją zajął się Brian Sullivan z ekipą z Iron Lore Entertainment. Gra jest dostępna na sprzęty z iOS 8.0 i nowszym.
GodFinger 2
GodFinger 2 to bardzo ciekawa gra, która pozwala nam się wcielić w istotę boską. Co za tym idzie – posiadamy magiczne moce, które mogą zaważyć na życiu mieszkańców pewnej niewielkiej planety. Gracz ma za zadanie rozwinąć losowo wygenerowaną planetę. Może zmieniać ukształtowanie jej terenu czy powodować opady deszczu, dzięki którym na kuli pojawią się rośliny. Wraz z postępem rozgrywki odblokowujemy kolejnych bohaterów. Osadzamy ich na naszej planecie, dzięki czemu zyskujemy kolejne bonusy. GodFinger 2 dostępne jest na urządzeniach mobilnych z iOS 9.0 i nowszym.
Leap Day
Gier o skakaniu teraz niemało. Warto tutaj chociażby wspomnieć o Crossy Road, czyli klonie popularnego w latach 80. Froggera. Leap Day należy jednak do jednej z ciekawszych produkcji. Przede wszystkim ze względu na model, w jaki gra serwuje nam kolejne poziomy w grze. Każdego dnia otrzymujemy jeden etap, przeznaczony specjalnie na następne 24 godziny. Celem gry jest, oczywiście, dotarcie do samego końca planszy. Po drodze należy jednak ominąć sporo przeszkód. Gra dostępna jest na urządzeniach mobilnych z iOS 6.0 i nowszym oraz Androidem 3.0 i nowszym.
Joan Mad Run
Joan Mad Run to endless runner, który daje użytkownikowi mnóstwo możliwości na zabijanie. Gracz kieruje tutaj postacią biegnącą przed siebie. Oczywiście, na jej drodze staje mnóstwo niebezpiecznych pułapek i wrogów. Dlatego też w grze otrzymamy całkiem spory arsenał do wykorzystania – począwszy od karabinów maszynowych, poprzez miotacz ognia po miecz świetlny. Gra dostępna jest na urządzeniach mobilnych z iOS 8.0 i nowszym.
Slither.io
Jeśli pamiętacie jeszcze Arag.io, z pewnością spodoba Wam się jego następca – slither.io. W pierwowzorze musieliśmy ganiać za sobą kulkami i je pożerać, aby urosnąć. Następca natomiast łączy te rozwiązania z popularnym kiedyś na telefonach komórkowych Wężem. Innymi słowy – poruszamy się naszym wężem na planszy i musimy uważać, aby nie „obić” się głową o naszego przeciwnika na planszy. Jeśli tak się stanie, eksplodujemy, a nasze szczątki zostaną pożarte. Jeśli to jednak oponent trafi na nas – to on ginie, a nam pozostaje go skonsumować. Gra jest niezwykle prosta, a w dodatku dostępna za darmo. Można ją pobrać na urządzenia mobilne z iOS 6.0 oraz nowszym i Androidem 2.3 i nowszym.