Udostępnij
Tweetnij

Samsung Galaxy S8 i Galaxy S8+ dostają lipcowe poprawki bezpieczeństwa

Samsung rozpoczął dystrybuować lipcowe poprawki bezpieczeństwa dla własnych flagowców, czyli smartfonów Galaxy S8 i Galaxy S8+. Oba modele otrzymują już na wybranych rynkach aktualizację, która wprowadza firmware kończący się ciągiem znaków AQG5. Poza poprawkami bezpieczeństwa, Samsung przygotował też inne poprawki, które obejmują aparat i funkcję bezprzewodowego ładowania baterii.

Samsung rozpoczął dystrybuować lipcowe poprawki bezpieczeństwa dla własnych flagowców, czyli smartfonów Galaxy S8 i Galaxy S8+. Oba modele otrzymują już na wybranych rynkach aktualizację, która wprowadza firmware kończący się ciągiem znaków AQG5. Poza poprawkami bezpieczeństwa, Samsung przygotował też inne poprawki, które obejmują aparat i funkcję bezprzewodowego ładowania baterii.

Samsung Galaxy S8 Android 7.0 Nougat

Samsung Galaxy S8 znajdziesz w naszym sklepie.

Samsung omówił lipcowe poprawki bezpieczeństwa wcześniej w tym miesiącu. Wiemy, że zawierają one kilkadziesiąt rozwiązań problemów w systemie Android, a sami Koreańczycy przygotowali rozwiązania 16 specyficznych problemów dla ich autorskiego oprogramowania. Google załatało łącznie 65 różnych luk w Androidzie, z czego całkiem sporo oznaczono statusem krytycznym.

Samsung rozpoczął już dystrybuować lipcowe poprawki bezpieczeństwa. Otrzymują je zarówno Galaxy S8 z 5,8″ ekranem, jak i model z dopiskiem + w nazwie. Aktualizacja wprowadza nie tylko poprawki związane z zabezpieczeniami. W oficjalnym wykazie zmian czytamy, że Samsung poprawił także działanie aparatu, a dokładniej stabilność. Poprawiono także stabilność funkcji odpowiedzialnej za bezprzewodowe ładowania baterii. W przypadku Galaxy S8+ oprogramowanie dystrybuowane drogą OTA waży 750 megabajtów. Po instalacji oprogramowania wymagane jest ponowne uruchomienie telefonu. Nowy firmware kończy się ciągiem znaków AQG5, a status zabezpieczeń systemu Android zmienia się na 7 lipca. Poniżej kilka zrzutów ekranowych.

This slideshow requires JavaScript.

Wszystko pięknie, ale zapewne udaliście się w ustawieniach do sekcji z aktualizacjami i wasz telefon zgłasza, że oprogramowanie jest aktualne, prawda? Niestety, w Polsce zapewne trochę poczekamy na dostępność nowej aktualizacji z lipcowymi poprawkami bezpieczeństwa. Ta na razie widoczna jest m.in. na terenie Niemiec, Wielkiej Brytanii czy Turcji. Samsung dystrybuuje własne aktualizacje etapami i może upłynąć trochę czasu do momentu, aż ta pojawi się na waszych smartfonach Galaxy S8. Dla przykładu, tegoroczne flagowce Koreańczyków z polskiej dystrybucji czerwcowe poprawki zabezpieczeń otrzymały dopiero 21 czerwca, gdzie w wybranych krajach Europy aktualizacja pojawiła się ponad tydzień wcześniej. Nie pozostaje nic innego, jak cierpliwie czekać. Uaktualnienie powinno pojawić się na waszych telefonach w ciągu kilku najbliższych dni.

Samsung Galaxy S8 – dane techniczne

  • 5,8″ lub 6,2″ ekran Super AMOLED o rozdzielczości 1440 x 2960 pikseli z Gorilla Glass 5
  • procesor Qualcomm Snapdragon 835 lub Exynos 8895
  • 4 GB pamięci operacyjnej RAM typu LPDDR4
  • 64 GB pamięci flash UFS 2.0 na dane
  • czytnik kart pamięci microSD (o pojemności do 256 GB)
  • kamerka 8 Mpix f/1.7 do wideorozmów z autofocusem
  • aparat fotograficzny 12 Mpix f/1.7
  • bateria o pojemności 3000/3500 mAh
  • Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 5.0, GPS, NFC
  • modem LTE kat. 16
  • USB C
  • IP68
  • skaner linii papilarnych
  • skaner tęczówki oka
  • Android 7.0 Nougat

źródło: Sammobile

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij