PowerShare to nic innego, jak odwrotne ładowanie w smartfonach Galaxy S10. Samsung zapewnił rozwiązanie podobnego tego, które oferuje Huawei Mate 20 Pro. Wystarczy tylko położyć na tylnym panelu obudowy inne urządzenie, które wspiera bezprzewodowe ładowanie i voila. Po chwili procentowy wskaźnik baterii zacznie rosnąć, a w drugim pełniącym rolę ładowarki maleć.
Samsung stawia jednak pewne ograniczenia. Jeśli bateria Galaxy S10 będzie naładowana w mniej niż 30%, to z Wireless PowerShare skorzystać się nie da. Wtedy funkcja bezprzewodowego ładowania innych urządzeń nie będzie aktywna, a użytkownik zostanie poproszony o podłączenie telefonu do ładowarki. W zasadzie to to sens.
Wireless PowerShare we wszystkich smartfonach Samsung Galaxy S10
Samsung Galaxy S10 dostępny jest w trzech wersjach. Najtańszy z modeli, czyli ten z dopiskiem e w nazwie, nie został pozbawiony Wireless PowerShare. W tym telefonie funkcja też się znajduje, co z pewnością cieszy. Teoretycznie w tym modelu producent mógł z tego rozwiązania zrezygnować.
Trzeba też mieć na uwadze, że ładując inne urządzenia poprzez Wireless PowerShare trzeba liczyć się z dosyć szybkim spadkiem poziomu naładowania baterii Galaxy S10. Średnio będzie to około 25% w ciągu godziny. Zależne to jednak będzie od typu sprzętu, który zostanie położony na obudowie. Samsung pozwala w ten sposób ładować baterie dowolnych urządzeń, które wspierają standard Qi.
Przeczytaj także: Najlepsze darmowe aplikacje do retuszu zdjęć
źródło: Sammobile