WhatsApp od dziś darmowy, ale nadal bez reklam
Facebook poinformował, że likwiduje drobną, roczną opłatę za korzystanie z komunikatora WhatsApp. Nie oznacza to, że w aplikacji pojawią się reklamy.
Facebook poinformował, że likwiduje drobną, roczną opłatę za korzystanie z komunikatora WhatsApp. Nie oznacza to, że w aplikacji pojawią się reklamy.
Płaciliście kiedyś za korzystanie z WhatsApp? Większość z Was pewnie nie wiedziała o tym, że ta aplikacja jest płatna. W rzeczywistości po jej zainstalowaniu na otrzymujemy rok użytkowania za darmo. Później, w teorii, za korzystanie z aplikacji trzeba płacić 0,99 euro za rok. W praktyce wielu użytkowników twierdzi, że używa regularnie tego komunikatora od kilku lat i w rzeczywistości nie płaci za aplikację. Pojawiają się za to powiadomienia o zbliżającym się terminie zapłaty, jednak pominięcie jej nie blokowało aplikacji. Nie oznacza to, iż nie ma takich użytkowników, którzy za WhatsApp nie płacili. Nie są to bardzo wygórowane kwoty, jednak niektórym nie podobało się to, że w ogóle będą musieli za aplikację płacić.
W końcu jednak twórcy aplikacji wraz z Facebookiem, który jest w rzeczywistości jej właścicielem, postanowili udostępnić WhatsApp całkowicie za darmo zaczynając od dnia dzisiejszego. Powód? Oficjalnie WhatsApp twierdzi, że nie chciało, by użytkownicy, którzy korzystali z komunikatora, odchodzili od niego przez np. brak karty kredytowej. Niestety, ci, którzy już zapłacili za korzystanie z aplikacji za kolejny rok (lub więcej) nie mają co liczyć na zwrot środków.
WhatsApp uspokoiło również, że w związku z udostępnieniem darmowej wersji w aplikacji nie pojawi się masa reklam, które będą truły życie użytkownikowi. Twórcy aplikacji mają zamiar pozyskać pieniądze na jej utrzymanie w inny sposób, np. poprzez firmy, z którymi chcemy utrzymywać kontakt, tj. banki, sklepy czy restauracje. Być może skuszą się one na opcję wysyłania do użytkowników wiadomości z pomocą aplikacji WhatsApp zamiast standardowego SMS-a czy maila. Nie ujawniono jednak konkretnych planów z tym związanych.
Źródło: AndroidPolice