WhatsApp doczekał się kilku ciekawych nowości zarówno w pełnej wersji, jak i w becie. Najważniejszymi z nich jest możliwość wysyłania poprzez komunikator niemalże wszystkich plików dostępnych w naszych urządzeniach, opcje wysyłania paczek zdjęć i zmiany w interfejsie odbierania połączeń. Zmiany w WhatsApp są już dostępne.
Dawno nie pisaliśmy nic o aplikacji WhatsApp. Nie oznacza to jednak, że prace nad nią nie trwały w najlepsze. W ciągu kilku ostatnich tygodni doczekała się ona kilku znaczących zmian, które z pewnością spodobają się użytkownikom.
Pierwszą i najważniejszą z nich jest możliwość przesyłania dowolnych plików, jakie mamy na naszym urządzeniu mobilnym. Dotychczas ta opcja była ograniczona do plików .pdf, .docx, .xlsx lub podobnych. Teraz zostało to rozszerzone o w zasadzie wszystkie pliki, jakie możemy pobrać na telefon czy tablet, łącznie z filmami, obrazkami, a nawet APK. Nie wszystko można jeszcze wysyłać, więc radzimy się jeszcze uzbroić w cierpliwość, jeśli aplikacja nie pozwala nam na dołączenie danego pliku.
WhatsApp beta z wygodniejszym wysyłaniem zdjęć
Poza tym wygodniejsze jest teraz wysyłanie paczek zdjęć. Kiedyś wyświetlały się pojedynczo, teraz natomiast pojawiają się w wygodnych pakietach, takich jak przykładowo na naszych stronach na Facebooku. Nie blokują przy tym konwersacji i są wygodniejsze niż pojedyncze fotografie.
Zmienił się także interfejs odbierania połączeń. Teraz zamiast przesuwania na boki w celu odebrania, musimy przesunąć palcem w górę. Dopracowano również drobne szczegóły.
Jeśli jeszcze nie widzicie zmian związanych z nowym interfejsem i zdjęciami, powinny być one dostępne w nowej aktualizacji w wersji beta. Jeżeli nie chcecie czekać na aktualizację do pełnej wersji, możecie pobrać plik APK. Znajdziecie go pod tym adresem. Pamiętajcie jednak, że instalowanie takich plików bywa niebezpieczne, więc robicie to na własną odpowiedzialność. Opcja wysyłania plików powinna być już dostępna w aktualizacji. Przypomnijmy, że ostatnio wersja beta WhatsApp doczekała się przypinania rozmów.
Źródło: AndroidPolice