Chrome 65 doczekał się stabilnej wersji. Nie tylko na desktopy, ale również na sprzętach z Androidem, gdzie jest już udostępniany poprzez Sklep Play. Rzućmy okiem na to, co nowego pojawia się w tej wersji przeglądarki firmy z Mountain View.
Google Chrome 65 ma nowy mechanizm do blokowania natrętnych reklam, który wprowadzono już w poprzedniej wersji aplikacji. Akcja prowadzona jest w ramach Better Ads Standards. Obecnie w przeglądarce ustawienia dla tej funkcji znajdują się w sekcji Ustawienia, Ustawienia witryny i Reklamy. Tutaj można włączyć adblockera.
Google wprowadziło w Chromie 65 także udoskonalenia z zakresu bezpieczeństwa. W przeglądarce załatano łącznie 45 dziur związanych z zabezpieczeniami, a szukaczom luk firma z Mountain View wypłaciła łącznie ponad 33 tysiące dolarów. Co jednak istotne, pojawiają się także nowe funkcje. Aplikacja wprowadza wsparcie dla TLS (Transport Layer Security) w wersji z numerkiem 1.3. W Firefoksie obsługę dodano już rok temu, ale ze względów związanych z kompatybilnością i tak opcja jest domyślnie wyłączona.
Google Chrome 65 zawiera także pomniejsza udoskonalenia. Wśród nich warto wspomnieć o nowych interfejsach dla deweloperów, jak Web Authentication API (należy aktywować flagą), CSS Paint API czy Server Timing API. Ten ostatni pozwala deweloperom lepiej mierzyć wydajność aplikacji internetowych. Zmodyfikowano także obsługę Javascriptu document.all, który teraz jest tylko do odczytu.
Google Chrome 65 jest już udostępniany
Google już rozpoczęło udostępniać przeglądarkę Chrome 65 na sprzęty z systemem Android. Odbywa się to jednak etapami, a więc nie wszyscy widzą w Sklepie Play nową wersję. Jeśli ciągle czekacie, to zawsze może sięgnąć po odpowiedni plik APK. Znajdziecie je tutaj. Pamiętajcie jednak, że aplikacje instalujecie z niezaufanych źródeł jedynie na własną odpowiedzialność i musicie to mieć na uwadze. Za kilka dni nowa wersja przeglądarki powinna być już dostępna u wszystkich użytkowników sprzętów z zielonym robotem.
Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na urządzenia z Androidem z lutego
Źródło: AndroidPolice