Google One wprowadza automatyczny backup z telefonów z Androidem
Google One wprowadza ciekawą nowość. Subskrybenci usługi otrzymają automatyczny backup z telefonów pracujących pod kontrolą systemu Android. To oznacza, że kopia zapasowa z danymi ze smartfonów będzie przeprowadzana bez udziału użytkowników. Nowa funkcja została już wdrożona w aktualnej wersji aplikacji Google One App.
Google One otrzymuje nową funkcję, o której wprowadzeniu firma poinformowała na łamach własnych kanałów społecznościowych. To automatyczny backup, czyli kopia zapasowa, która będzie przeprowadzona na urządzeniach z systemem Android. Dzięki temu użytkownicy nie będą musieli sami myśleć o takiej czynności i ich dane zawsze będą bezpieczne. Nawet, gdy telefon zaginie lub ulegnie zniszczeniu. Zawsze będzie je można odtworzyć z chmury.
Google One z telefonów z systemem Android będzie wykonywać backup cyklicznie. Wiemy, że kopia zapasowa przesyłana do chmury będzie zawierała m.in. wiadomości, kontakty, dane aplikacji, MMS-y, zdjęcia oraz pliki z wideo. Co ważne, w przypadku tych ostatnich będzie zachowywana oryginalna jakość i takie dane nie będą kompresowane. Będzie to jednak można zmienić w ustawieniach.
Drop it, break it, lose it or replace it: whatever happens to your Android phone, automatic backup protects your photos, videos, messages and more. Now available for Google One members on the Google One app → https://t.co/Vmjvu9PF1Q pic.twitter.com/D6PcbSc3Uj
— Google (@Google) September 12, 2019
Automatyczny backup w Google One nie wyklucza ręcznej kopii zapasowej
Backup, który będzie tworzony przez Google One automatycznie nie powoduje, że usunięto dotychczasowe opcje z zakresu tworzenia kopii zapasowej. Tą nadal będzie można wykonać w dowolnej chwili. Tutaj nic nie ulega zmianie. Po prostu, automat będzie dbać o to, aby proces był przeprowadzony cyklicznie, aby użytkownicy smartfonów z systemem Android nic nie stracili. Wszak o backupie często się zapomina. Jednak dotychczasowe opcje z zakresu zarządzania miejscem dostępnym w chmurze ciągle będą dostępne.
Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać