6 najciekawszych alternatyw dla Live Photos z iOS na Androida
Wraz z wprowadzeniem do Lumii żywych zdjęć, te stały się ciekawostką na rynku, którą błyskawicznie szybko podchwyciło Apple, robiąc z Live Photos nieprawdopodobnie lubianą funkcję. Po firmie z Cupertino skopiować to rozwiązanie próbowało jeszcze kilka marek, jednak ostatecznie nie przyniosło to zbyt dobrych efektów.
Wraz z wprowadzeniem do Lumii żywych zdjęć, te stały się ciekawostką na rynku, którą błyskawicznie szybko podchwyciło Apple, robiąc z Live Photos nieprawdopodobnie lubianą funkcję. Po firmie z Cupertino skopiować to rozwiązanie próbowało jeszcze kilka marek, jednak ostatecznie nie przyniosło to zbyt dobrych efektów.
Z tego też powodu przedstawimy wam sześć aplikacji, które funkcję Live Photos przenoszą do Androida, albo przynajmniej do niej nawiązują. Wszystkie wymienione dziś pozycje są darmowe, dlatego warto je wypróbować. Zaczynajmy!
Vine
Vine jest niesamowicie popularną aplikacją zakupioną przez twórców Twittera i można nazwać ją alternatywą dla funkcji Apple, przy okazji łącząc swoją twórczość na łamach sieci społecznościowej. Program ten co prawda nie animuje naszych fotografii, jednak pozwala na tworzenie krótkich, zapętlających się treści, które następnie możemy opublikować w sieci. Filmy mogą maksymalnie 6 sekund, a sam sposób działania Vine przypomina trochę Instagrama.
GIF Camera
Szukając czegoś pomiędzy zdjęciami i filmami warto zwrócić uwagę na GIF-y. Te krótkie animacje podbijają internet, co potwierdza popularność witryn takich jak Giphy. Aplikacja GIF Camera pozwala na kręcenie filmików, które następnie jesteśmy w stanie zapętlić, spowolnić, oraz wyciąć niepotrzebny nam materiał. Wyeksportowane pliki możemy udostępnić wszędzie, mając świadomość tego, że nawet Facebook i Twitter bezproblemowo odtworzy je na łamach swojego portalu.
HTC ZOE
Rozwiązanie HTC jest moim zdaniem najlepszą kalką Live Photos z iPhone’ów. Aplikacja, podobnie jak w przypadku poprzedniej pozycji, nagrywa kilka sekund przed naciśnięciem spustu migawki aparatu, ale przy okazji z kilku zrobionych w ten sposób multimediów potrafi stworzyć kolarz tematyczny, bazując na naszej lokalizacji. Stworzone w tym programie pliki możemy udostępnić za pomocą sieci społecznościowych lub przy podstawowej znajomości programów do montażu filmowego, stworzyć z nich miły plik, którym można podzielić się na YouTube. Wielkim plusem ZOE jest to, że jest dostępny dla wszystkich urządzeń z Androidem, dlatego warto się nim zainteresować.
Fyuse – 3D Photos
Fyouse jest kolejną ciekawą pozycją, pozwalającą na tworzenie animowanych zdjęć. Co ciekawe, zasada odtwarzania owych fotografii przypomina do złudzenia „animowane” tazosy z różnej maści bohaterami z mojego dzieciństwa — wraz z poruszaniem telefonem od lewej do prawej, obrazek zmienia swoją postać. Zasada działania programu jest bardzo prosta — nagrywamy obraz, obracając się wokół naszego celu i zapisujemy pliki w pamięci urządzenia.
Phogy, 3D Kamera
Phogy działa w podobny sposób do Fyuse, pozwalając nam na robienie zdjęć z efektem „3D”, uzależnionym od tego, w jaki sposób trzymamy nasze urządzenie. Rzeczą, którą odróżnia się jednak od swojego poprzednika, jest to, że pozwala udostępniać animacje w formacie MP4, co można w bardzo prosty sposób udostępnić w sieci. Drugą różnicą jest to, że efekty aplikacji można wykorzystać jako żywą tapetę, a co za tym idzie, podczas korzystania z telefonu, ta będzie zmieniała się podobnie, jak w samej galerii programu.