iOS 17.3 to nowa aktualizacja funkcyjna dla iPhone’ów dla siedemnastej wersji oprogramowania, która do niedawna dostępna była w wersji beta. W tym tygodniu Apple udostępniło wydanie RC. To oznacza, że uaktualnienie trafi w ręce wszystkich zgodnych telefonów z logo nadgryzionego jabłka już w przyszłym tygodniu. Co warto wiedzieć przed instalacją software? Zebrałam ważne informacje w jednym miejscu.
Aktualizacja iOS 17.3 wprowadza kilka nowości
Nowości w iOS 17.3 nie ma zbyt wiele. Spodziewajmy się, że więcej nowych funkcji pojawi się wraz z aktualizacją z numerkiem 17.4, która na dniach zostanie udostępniona w ramach programu pilotażowego. Co nie zmienia faktu, że na uwagę z pewnością zasługuje rozwiązanie o nazwie Ochrona skradzionego urządzenia.
Funkcja Ochrona skradzionego urządzenia to dodatkowa warstwa zabezpieczeń, która ma chronić iPhone’a oraz przechowywane na nim dane w wyniku kradzieży. To tak na wszelki wypadek, gdyby złodziej znał także kod odblokowywania smartfona. Zapisane hasła oraz inne informacje po aktywacji narzędzia wymagają autoryzacji z użyciem Face ID lub Touch ID, co już nie będzie takie proste.
Ponadto Apple w nowym uaktualnieniu dodało również nowości dla Apple Music. Jest to współpraca przy playlistach przez wielu użytkowników. Tutaj pojawia się także możliwość zostawiania reakcji w postaci emoji. Jest też nowa tapeta Unity honorująca historię i kulturę Czarnych z okazji Miesiąca Historii Czarnych. Na koniec warto wspomnieć o obsłudze hotelowej AirPlay i nowe szczegóły związane z gwarancją oraz AppleCare obejmujące posiadane urządzenia.
Nowe uaktualnienie dla iPhone’ów na początku tygodnia
Spodziewajmy się, że aktualizacja iOS 17.3 stanie się dostępna dla wszystkich użytkowników kompatybilnych iPhone’ów w pierwszej połowie przyszłego tygodnia. Może to nastąpić już nawet w poniedziałek. Wraz z nią zostaną zaktualizowane także inne sprzęty z logo nadgryzionego jabłka. Mowa o uaktualnieniach iPadOS i tvOS z numerkami 17.3 oraz watchOS 10.3 i macOS 14.3 Sonoma.
Oczywiście z instalacją iOS 17.3 najpierw warto się przez chwilę wstrzymać. Dobrym przykładem zachowania ostrożności jest druga wersja beta tego oprogramowania. Znalazł się tam błąd, który uceglał iPhone’y i trzeba je było przywracać ręcznie. Dlatego warto dmuchać na zimne i odczekać przynajmniej godzinę czy dwie od momentu premiery. Po to, aby upewnić się, że nie ma żadnych raportów ze strony użytkowników na temat wadliwego działania.
Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla słuchawek AirPods Pro
Chcesz wiedzieć więcej? Obserwuj nas koniecznie w Google News!
źródło: opracowanie własne