GT Racing 2 to gra – jak już sama nazwa wskazuje – wyścigowa prosto od Gameloftu. Górnolotne „the real car experience” jednak okazuje się nie być tylko oklepanym frazesem. Gra jest rzeczywiście bardzo realistycznie zrobiona, przede wszystkim dzięki wspaniałym efektom graficznym i dźwiękowym.
Przeczytaj koniecznie >> Recenzje gier na tablety
Grafika jest na pewno atutem przemawiającym za GT Racing 2. Już sam wybór auta wyścigowego robi na nas wrażenie. Modele zostały zrobione bardzo szczegółowo. Gołym okiem można dostrzec masę detali i szczegółów, które robią bardzo pozytywne wrażenie.
Kolejne dobre wrażenie robią przygotowane dla naszych aut trasy – mamy okazję wybrać wiele bardzo bajecznych miejsc, gdzie ujrzymy nawet zachody słońca. Poruszamy się na typowych trasach wyścigowych, ale także przez miasta, wąskie uliczki miasteczek, czy w rejonach z klimatem typowo morskim. Nie obyło się jednak bez małych zgrzytów. Niektóre elementy krajobrazu mogą się wydawać lekko nienaturalne oraz kanciaste i zupełnie nie pasują do reszty widoków.
Za każdy wyścig, wygraną, czy zdobyte trofeum jesteśmy wynagradzani walutą, jednak są to zbyt małe ilości, aby np. kupić dużo lepsze auto. Producent gry poradził sobie z tym fantem wprowadzając mikropłatności, które to nie są już tak bardzo user-friendly.
W grze możemy wybrać opcję Multiplayer lub Campaign (Akcję). W tym pierwszym przydzielonych zostaje nam losowo pięciu innych graczy o rożnym poziomie zaawansowania. Drugi tryb daje nam po prostu możliwość jeżdżenia samemu w wyścigu klasycznym, czyli kilka okrążeń i kto będzie pierwszy na mecie ten wygrywa, lub w wyścigu na czas. Wtedy każdy ostatni gracz w okrążeniu odpada po kolei, aż zostanie jedynie prowadzący w wyścigu.
Jeśli chodzi o wrażenia z poza trasy, to te są moim zdaniem bardzo dobre. Do gry możemy się zalogować używając naszego konta na Facebooku, za co dostaniemy dodatkową nagrodę pieniężną. Na naszym profilu możemy obejrzeć swoje postępy: aktualny poziom w grze, ilość ukończonych wyścigów, czas spędzony na grze, zarobione pieniądze, przebyty dystans. Zobaczyć możemy także ilość posiadanych obecnie aut, wygranych wyścigów i procent postępu.
W menu gry do wyboru mamy wiele opcji. Możemy wybrać sposób sterowania: strzałki boczne + przycisk hamulca, przechylanie tabletu + hamulec, okrągła kierownica na ekranie + hamulec lub przechylanie tabletem + hamulec oraz przycisk zwiększający prędkość. Jeśli wybieramy opcje bez przycisku przyspieszenia, to wtedy auto zwiększy prędkość automatycznie, jeśli oczywiście po drodze nie wjedziemy na trawnik, bądź płot. Wtedy auto zwolni.
Gameloft zadecydował, że sami możemy sobie umilić czas ustawiając odpowiednie opcje dźwięku. Mamy do wyboru rodzaj muzyki granej w tle (miks rożnych gatunków, rock, electro oraz D’n’B), ustawienia głośności silnika (dla fetyszystów aut), głośności muzyki oraz natężenie efektów dźwiękowych. Muzyka jest bardzo przystępna (są to raczej piosenki na czasie), ale jednocześnie nie przeszkadza w grze. Efekty dźwiękowe nie ograniczają się jedynie do dźwięku obracanych z wysoką prędkością kół – słychać również doping współtowarzysza jazdy (w opcji Multiplayer) lub powyższy mruczący silnik.
Kolejna ciekawa opcja nazywa się Customer Care, a w rzeczywistości jest po prostu dobrze zrobionym FAQ z odpowiedziami, dzięki któremu dowiemy się np. jak możemy dokupić walutę lub zmienić sposób widzenia auta w wyścigu. Do wyboru mamy 12 języków, w tym angielski, niemiecki, chiński oraz japoński.
Tytuł od Gameloftu jest darmowy i dostępny także na Androida. Gdyby nie te wszędobylskie mikropłatności, to gra byłaby wręcz idealna. Wirtualna waluta zdobyta w wygranych wyścigach niestety nie jest przyznawana w takiej ilości, abyśmy mogli sobie kupić lepsze auto, co jest zdecydowanym minusem GT Racing 2.
Sadzę jednak, iż GT Racing 2: The Real Car Experience jest godnym konkurentem sławnego Real Racing 3. W zestawieniu zalet oraz wad gra zdecydowanie wychodzi na plus. Polecić można ją naprawdę każdemu. Gra jest łatwa, przyjemna i cieszy oko.
Ocena: 5/6
Plusy:
+ grafika: auta (dbałość o najmniejsze szczegóły), krajobrazy;
+ ścieżka dźwiękowa i możliwość wyboru ulubionego gatunku muzycznego;
+ dużo tras do wyboru;
+ dobrze opracowane FAQ;
+ szybko się nie znudzi.
Minusy:
– mikropłatności, bez których wiele nas omija (lepsze modele aut).