Najlepsze gry mobilne – styczeń 2016 [iOS/Android]

Początek roku, za oknem ani zimno, ani ciepło, aż nie chce się wychodzić. Co zrobić z długimi, ponurymi wieczorami? Oczywiście, grać. Jeśli jednak nie jesteście pewni, w jakie gry zainwestować swój czas i pieniądze, służymy pomocą. Oto lista gier, które w zeszłym miesiącu pojawiły się na iOS i Androidzie. Mamy też jedną propozycję dla konsoli Nvidia Shield z Android TV.

Crashlands

Crashlands to kolejna gra amerykańskiego studia Butterscotch Shenanigans, w którego skład wchodzi zaledwie trzech braci. Tytuł ten miał być pożegnaniem jednego z nich. Jeszcze przed rozpoczęciem produkcji Sam Coster dowiedział się, że jest chory na raka. Na szczęście pokonał chorobę i może uczestniczyć w pełni w sukcesie produkcji. W grze przejmiemy kontrolę nad głównym bohaterem, który ma niezwykle lekką rękę do spuszczania łomotu innym. Tytuł ten jest mieszanką RPG-a oraz gry akcji. Crashlands dostępne jest na urządzeniach mobilnych z Androidem 2.3 i nowszym oraz iOS 5.1.1 i nowszym.

Worms 4

Jeśli dorastaliście w latach 90., z pewnością znana jest Wam seria Worms. Popularne robale zapanowały na niejednym podwórku. Na mobilnych urządzeniach pojawiło się już kilka produkcji z serii, łącznie z Worms 4. Gra nie jest specjalną nowością w świecie smartfonów i tabletów. Tytuł ten zadebiutował na iOS we wrześniu minionego roku, jednak od stycznia 2016 można go pobierać również na sprzęty z Androidem. Rozgrywka, podobnie jak w innych częściach, polega na dobijaniu robali przeciwników. Za produkcją stoi, podobnie jak w przypadku poprzednich odsłon, popularne studio Team 17. Grę można pobierać na urządzenia mobilne z Androidem 2.3 i nowszym oraz z iOS 8.0 i nowszym.

The Room Three

The Room Three to połączenie przygodówki i gry logicznej, Poprzednie dwie odsłony serii przyniosły fińskiej firmie Fireproof Games sławę, nic dziwnego zatem, że zdecydowano się na trzecią część. The Room Three już w zeszłym roku zadebiutowało na urządzeniach mobilnych z iOS. Niedawno jednak trafiło też na Androida. Celem gry jest rozwiązywanie kolejnych tajemnic kryjących się w mrocznych pomieszczeniach. Oczywiście, wiąże się to z rozwiązywaniem zagadek logicznych. Trzecia odsłona przynosi przede wszystkim nowe łamigłówki, ale również alternatywne zakończenia. The Room Three można pobierać na urządzenia mobilne z Androidem 4.0.3 i nowszym oraz iOS 5.1.1 i nowszym.

Sky Chasers

Gry retro przeżywają teraz ponowny rozkwit. Nie ma tygodnia, żeby w App Store czy Sklepie Play nie pojawiła się nowa produkcja w tym stylu. Nie wszystkie są jednak godne uwagi. Do tej grupy z pewnością nie zalicza się produkcja studia Lucky Kat Studios. W grze wcielamy się w pewnego bohatera o imieniu Max i staramy się udowodnić, że jesteśmy prawdziwymi władcami przestworzy. Akcja gry przenosi nas do fantastycznego, magicznego świata umieszczonego gdzieś w pudle. Gra dostępna jest na urządzeniach mobilnych z iOS 7.0 i nowszym oraz Androidem 4.0.3 i nowszym.

Twofold Inc.

Lubicie gry logiczne? W takim razie Twofold Inc. jest dla Was. Za produkcję odpowiadają twórcy popularnego Rymdkapsel. Rozgrywka w grze oparta jest na rozwiązywaniu kolejnych łamigłówek. Zasady nie są zbyt trudne do opanowania. Użytkownik musi po prostu połączyć ze sobą kwadraty o tym samym kolorze i później wyeliminować je z planszy z pomocą odpowiedniego ruchu. Gra dostępna jest na urządzeniach mobilnych z iOS 7.0 i nowszym oraz Androidem 4.0 i nowszym.

I Have No Mouth and I Must Scream

I Have No Mouth and I Must Scream nie jest nową produkcją. Jest to przygodówka, która oryginalnie zadebiutowała na PC jeszcze w latach 90. Fabuła opiera się na opowiadaniu o tym samym tytule wydanym w 1967 roku. Oto mamy tutaj do czynienia z potężnym komputerem AM, stworzonym, oczywiście, przez człowieka. Szybko okazuje się jednak, że komputer ten zaczyna się buntować i zabija prawie wszystkich ludzi na świecie. Przy życiu pozostawia jedynie piątkę, nad którą się znęca – poznaje ich największe lęki i poddaje ich kolejnym testom, podczas których Gorrister, Benny, Ellen, Nimdok i Ted muszą zmierzyć się z własnym strachem. Gra dostępna jest na urządzeniach mobilnych z iOS 7.0 i nowszym oraz Androidem 4.0 i nowszym.

Swapperoo

Swapperoo wprowadza ciekawe rozwiązania do gier match-3. Mamy tutaj do czynienia z różnego rodzaju figurami, takimi jak trójkąty czy kwadraty różniące się między sobą kolorami. Zadaniem gracza jest połączenie w trójki takich samych figur na planszy. Brzmi prosto? Nic bardziej mylnego. Za produkcję odpowiada studio Fallen Three Games, twórcy chociażby gry Quell. Swapperoo dostępne jest na urządzeniach mobilnych z iOS 8.0 i nowszym.

Harvest Moon: Seeds of Memories

Harvest Moon: Seeds of Memories na urządzenia mobilne z iOS i Androidem zostało zapowiedziane podczas zeszłorocznych targów E3. Na grę musieliśmy jednak nieco poczekać. Rozgrywka pozwala użytkownikowi na wcielenie się w lokalnego farmera. Gracz może hodować różnego rodzaju zwierzęta, siać zboże i zbierać plony. Później wskakuje na swojego konia i zwiedza okolicę. Może też pokusić się o zawarcie związku małżeńskiego. A ma w czym przebierać. Do wyboru jest aż 10 kandydatów. Podczas rozgrywki można również ulepszać narzędzia. Pojawia się także możliwość wzięcia udziału w różnego rodzaju konkursach. Gra dostępna jest na urządzeniach mobilnych z iOS 6.0 i nowszym. Na sprzętach z Androidem tytuł ten nie jest jeszcze dostępny.

Mamoka: An Interplanetary Adventure

Mamoka: An Interplanetary Adventure to dość ciekawa platformówka. W grze wcielamy się w główną bohaterkę i wyruszamy w kosmiczną podróż. Część czasu spędzimy biegając po równych powierzchniach, jednak w pewnym momencie gra przeniesie nas na niewielkie, okrągłe planety. Pojawiają się również takie, które będą wymagały od nas spaceru do góry nogami. Przy okazji od czasu do czasu będziemy korzystali z dobroci rakiety kosmicznej. Podczas swoich przygód zbieramy dodatkową walutę i zakupujemy nowy, lepszy sprzęt. Zdobywamy również doświadczenie i rozwijamy umiejętności. Gra dostępna jest na urządzeniach mobilnych z iOS 8.0 i nowszym.

Dungelot: Shattered Lands

Jeśli lubicie ciekawe gry fabularne, może Was zainteresować Dungelot: Shattered Lands. Akcja tej produkcji przenosi nas do fantastycznego świata pełnego magii i ogromnych potworów. W grze wcielamy się w jednego z dostępnych bohaterów, wybierając przy tym jego rasę. Rozgrywka jest mieszanką wspomnianego RPG-a z popularnym Saperem. Gracz porusza się zatem w ramach kolejnych pól. Na każdym z nich mogą znaleźć się potwory, ale również skarby czy pułapki. Podczas gry zdobywamy również punkty doświadczenia, dzięki którym możemy rozwinąć umiejętności postaci. Produkcja dostępna jest na urządzeniach mobilnych z iOS. Latem tego roku gra powinna zadebiutować również na sprzętach z Androidem. Dokładna data premiery w Sklepie Play nie jest jeszcze znana.

Metal Gear Rising: Revengeance

A teraz coś z zupełnie innej beczki – Metal Gear Solid: Revengeance. Tytuł ten jest w zasadzie spin-offem od oryginalnej serii Metal Gear. Fabuła gry przenosi nas 9 lat po wydarzeniach ukazanych w Guns of the Patriots. Ponownie spotykamy tutaj Raidena, który walczy z cyborgami i robotami Desperado Enforcement LLC. Akcja rozgrywa się w jednym z afrykańskich krajów zniszczonych wojną. W odróżnieniu od innych gier z Metal Gear w nazwie, Revengeance jest grą hack’n’slash oferującą dynamiczną rozgrywkę. Tytuł ten dostępny jest na PC, PlayStation 3 oraz Xboksy 360, jednak ostatnio trafił również na Androida, choć nie na mobilne urządzenia, a jedynie na konsolę Shield z Android TV.

 Loading ...
Katarzyna Dąbkowska: Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.
Powiązane wpisy
Disqus Comments Loading...

W serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkownika oraz do zbierania informacji statystycznych. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.