Firefox beta dla Androida z poprawkami stabilności
Jeśli testujecie nowego liska na smartfonach lub tabletach z Androidem, to wiedzcie, że teraz będzie to mniej uciążliwe. Mozilla udostępniła kolejną wersję beta Firefoksa 14, która debiutuje z poprawkami z zakresu wydajności i stabilności.
Jeśli testujecie nowego liska na smartfonach lub tabletach z Androidem, to wiedzcie, że teraz będzie to mniej uciążliwe. Mozilla udostępniła kolejną wersję beta Firefoksa 14, która debiutuje z poprawkami z zakresu wydajności i stabilności.
Przeczytaj koniecznie >> 10 najlepszych trików na tablety z Androidem
Kilka tygodni temu Mozilla udostępniła betę Firefoksa 14.0 dla Androida, który zadebiutował wręcz z lawiną nowości, w tym:
- Zupełnie nowy interfejs użytkownika, który opracowano w celu lepszej integracji z powłoką Androida. Ponadto bardzo łatwo dostrzec, że w rzeczywistości nowe GUI bazuje na Australisie.
- Wsparciem dla wtyczek – użytkownicy liska w Androidzie do tej pory narzekali, że przeglądarka nie obsługuje plug-inów, a jedynie rozszerzenia. Nowa beta wprowadza długo wyczekiwane wsparcie dla Flash Playera i innych wtyczek.
- Szybsze uruchamianie i wczytywanie stron – Firefox od teraz oparty jest na natywnym kodzie Androida (wcześniej na XUL). Zmiana „bazy” programu zaowocowała znacznym przyspieszeniem przeglądarki (nie tylko podczas uruchamiania, ale również w czasie wczytywania stron internetowych). Zmniejszyło się również zużycie pamięci operacyjnej RAM.
- Przebudowana strona startowa – podobnie, jak w ostatnich wydaniach beta liska dla desktopów, tak i Firefox Mobile doczekał się nowej strony startowej wyświetlającej najczęściej odwiedzane witryny.
- Zablokowane plug-iny – pojawiło się wsparcie dla Flash Playera, ale warto zauważyć, że domyślnie zawartość wyświetlana za pomocą wtyczek jest blokowana. Należy najpierw zezwolić na ich wyświetlanie (poprzez tapnięcie).
- Jeszcze lepsza praca z ekranem – zaimplementowano zupełnie nowe technologie odpowiedzialnie za przybliżanie elementów na stronach internetowych. Dzięki temu przeglądarka znacznie lepiej reaguje na polecenia wydawane palcami.
- Szyfrowane wyszukiwanie – domyślnie wyszukiwanie w Google odbywa się za pomocą protokołu HTTPS.
- Lepszy Awesome Bar – pasek mobilnego liska doczekał się funkcji pozwalających na prostszy dostęp do najczęściej odwiedzanych stron, historii przeglądania oraz zakładek.
Program był jednak dosyć uciążliwy i powodował błędy związane ze stabilnością. W Google Play store udostępniono dwa dni temu nową betę liska, która cechuje się przede wszystkim lepszą stabilnością oraz wydajnością. Program znajdziecie pod tym adresem.