Udostępnij
Tweetnij

Pierwsze w Polsce mobilne czasopismo opiniotwórcze „W Punkt” ma już rok

Z radością informujemy, że pierwsze w Polsce mobilne czasopismo opiniotwórcze „W Punkt” ma już rok. „W Punkt” ukazuje się od 28 maja 2013 roku i jest bezpłatny. Wersję na iPada można pobrać w App Store, a na czytniki e-booków ze strony Magazynwpunkt.com.

Magazyn W Punkt

Z radością informujemy, że pierwsze w Polsce mobilne czasopismo opiniotwórcze „W Punkt” ma już rok. „W Punkt” ukazuje się od 28 maja 2013 roku i jest bezpłatny. Wersję na iPada można pobrać w App Store, a na czytniki e-booków ze strony Magazynwpunkt.com.

Przeczytaj koniecznie >> Recenzje gier na tablety

Co sądzisz o mikropłatnościach w aplikacjach i grach mobilnych?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

– To magazyn, w którym można znaleźć teksty bez wymuszonych skrótów, uproszczeń i kompromisów – mówi publicysta Sebastian Duda.

„W Punkt” jest pierwszym w Polsce magazynem opiniotwórczym stworzonym z myślą o użytkownikach urządzeń mobilnych. – Jeszcze kilka lat temu chodziłem do kiosku podekscytowany tym, że zaraz dowiem się, co ciekawego dziś w gazecie. Dziś kupuję drukowane wydania tylko w historycznych momentach na pamiątkę – mówi magazynowi „Brief” Jakub Halcewicz-Pleskaczewski, naczelny i wydawca „W Punkt” (numer „Brief” z artykułem Pawła Lutego o polskim rynku prasy na tablety ukaże się w czerwcu).

Redakcja kieruje miesięcznik „W Punkt” do osób zainteresowanych polityką, sprawami społecznymi, zmianami cywilizacyjnymi, reportażem, literaturą czy internetowym lifestylem. Artykuły uzupełniane są materiałami audiowizualnymi. Pismo w wersji na iPada jest interaktywne i multimedialne, z układem treści dostosowującym się do pionowej i poziomej orientacji ekranu. Ukazało się osiem numerów, w tym jeden specjalny, w całości poświęcony wyborom do Parlamentu Europejskiego. Następny, wakacyjny numer już w połowie czerwca.

Autorami „W Punkt” są osoby z różnych środowisk, m.in. Miłada Jędrysik, Sebastian Duda, Wojciech Załuska, Maciej Okraszewski – doświadczone pióra, a obok nich wyróżniający się debiutanci. Jakub Halcewicz-Pleskaczewski wcześniej przez kilka lat był związany m.in. z „Gazetą Wyborczą” i miesięcznikiem „Przegląd Powszechny”. Autorem projektu graficznego magazynu jest Michał Przeździecki. Charakter pisma podkreślają ilustracje Martyny Wójcik-Śmierskiej.

– „W Punkt” to tytuł dla tych, których zmęczyły współczesne media, którzy stęsknili się za profesjonalnym dziennikarstwem z materiałami na najwyższym poziomie. To magazyn, w którym można znaleźć teksty bez wymuszonych skrótów, uproszczeń i kompromisów – mówi publicysta Sebastian Duda.

Magazyn uzyskał rekomendację Instytutu Adama Mickiewicza, głównej instytucji państwowej, która promuje polską kulturę w świecie: „Instytut Adama Mickiewicza popiera powstanie magazynu W PUNKT. To pierwsze pismo o sprawach społeczno-politycznych i kultury przygotowywane z myślą o użytkownikach tabletów. Magazyn poszerzy obieg wysokiej jakości publicystyki – a więc obieg kultury w Polsce. Gwarancję jakości dają znakomici dziennikarze. To wyjątkowo innowacyjny projekt”.

Serwis GoMobi.pl usytuował pismo na pierwszym miejscu podsumowania roku 2013 w dziedzinie Digital Publishing w Polsce. Autorzy zestawienia podkreślili, że innowacyjny charakter magazynu „może przesądzić o kierunku dalszego rozwoju prasy opiniotwórczej”.

Zachęcamy do pobrania „W Punkt” bezpłatnie na iPada:
https://itunes.apple.com/pl/app/w-punkt/id640178290?mt=8

Informacja prasowa

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij