Panasonic Toughbook CF-33 i FZ-Q2 w Polsce. Byliśmy tam i je widzieliśmy
12 kwietnia w restauracji Izumi Sushi Izakaya miała miejsce oficjalna premiera nowych hybryd firmy Panasonic – modeli Toughbook CF-33 oraz Toughbook FZ-Q2 – urządzenia właśnie wchodzące na polski rynek. Co oferują nowe hybrydy Panasonica dla sektora firm? Odpowiedź znajdziecie w tym artykule.
12 kwietnia w restauracji Izumi Sushi Izakaya miała miejsce oficjalna premiera nowych hybryd firmy Panasonic – modeli Toughbook CF-33 oraz Toughpad FZ-Q2 – urządzenia właśnie wchodzące na polski rynek. Co oferują nowe hybrydy Panasonica dla sektora firm? Odpowiedź znajdziecie w tym artykule.
Panasonic Toughbook FZ-Q2 jest odpowiedzią firmy na urządzenia przenośne do pracy mobilnej, aczkolwiek cechującej się o wiele łagodniejszymi warunkami od działania „pod chmurką”. Jest to zatem hybryda, której docelowym odbiorcą mają być różnej maści pracownicy zajmujący się naprawami wewnątrz budynków, np. osoby zajmujące się naprawami sprzętu AGD u klienta lub np. pracownicy poczty.
Panasonic Toughbook CF-33 jest sprzętem specjalistycznym w każdym jego calu. Tablet ten jest zabezpieczony na upadki, oraz interakcję z kurzem oraz wodą, a sam sprzęt można dowolnie konfigurować zależnie od zapotrzebowania klienta. Według Panasonica Toughpad CF-33 jest sprzętem do typowo hardcore’owych zastosowań.
Wśród nich zostały wyróżnione pozycje takie, jak praca poza zadaszeniem w Arktyce lub w salonie mechaniki pojazdowej, gdzie wszelkiej maści zabrudzenia oraz duże narażenie na upadki nie powinno być problemem dla samego urządzenia.
Gotowe do pracy w ciężkich warunkach
Bardzo ciekawą rzeczą w przypadku Toughbooka FZ-Q2 oraz CF-33 jest to, że obydwa te urządzenia można indywidualnie skonfigurować do własnych potrzeb. Specyfikacje techniczne tych urządzeń nie odróżniają ich od konkurencyjnych konstrukcji, jednak same możliwości doboru wspieranych portów są dość dobrym atutem za wyborem właśnie urządzeń Panasonica.
W przypadku CF-33 istnieje możliwość dodania dodatkowego portu USB 2.0, czytnika linii papilarnych, czytnika kodów kreskowych, większych baterii, czytnika kart ACR83 czy portu szeregowego. Dzięki temu sprzęt jest wysoce łatwy w dostosowaniu go do warunków panujących w branży, w której ma być on wykorzystywany. Możliwość wyposażenia urządzenia w dodatkowe chwyty na obudowie tabletu pokazuje, że da się go wykorzystywać nawet w niskich temperaturach przy wykorzystaniu rękawiczek lub stylusa dołączonego w zestawie.
Sama doczepiana klawiatura jest odpowiednio zabezpieczona przed samoistnym odczepianiem się od ekranu, a rozładowane baterie można wymieniać bez potrzeby wyłączania urządzenia, dzięki zastosowaniu dwóch ogniw litowo-jonowych. Obudowa wykonana jest w znacznej części ze specjalnego stopu magnezu, a samo urządzenie jest odporne na wodę oraz kurz, co potwierdza certyfikat IP65. Tablet może pracować w temperaturach od -29 do około 60 stopni Celsiusza.
Toughbook FZ-Q2 będąc urządzeniem bardziej kompaktowym, posiada mniejsze możliwości personalizacji, aczkolwiek fakt dołączenia do obudowy specjalnego chwytu powinien zadowolić jego potencjalnych nabywców. Urządzenie – podobnie jak model CF-33 zostało w dużym stopniu wykonane ze specjalnego stopu magnezu. Obydwa tablety posiadają moduł TPM pozwalający na bezproblemowe szyfrowanie dysku twardego urządzenia, co niweluje szanse na pozyskanie informacji ze zgubionego tabletu.
Toughbook FZ-Q2 będzie dostępny w sprzedaży w swojej podstawowej wersji za około 9600 złotych, zaś za model CF-33 przyjdzie nam zapłacić 15400 złotych. Dużym plusem jest również informacja, że Panasonic dba o użytkowników pragnących korzystać z Windowsa 7, dlatego też w różnych wariantach widnieją również te pracujące pod wersją starszą wersją systemu Microsoftu. Obydwa Toughbooki będzie można zamawiać już w okolicach maja 2017 roku.
Specyfikacja Panasonic Toughbook CF-33
- 12.0″ QHD (2160 × 1440) matowy ekran o jasności do 1200 nitów w proporcji 3:2
- dwurdzeniowy Intel Core i5-7300U vPro o taktowaniu 2.6 Ghz oraz układ graficzny Intel 620
- 8GB pamięci RAM
- dysk SSD o pojemności 256 GB (Serial ATA)
- USB 3.0, USB 2.0, LAN, szeregowy, HDMI, SD-XC i VGA
- kamerka 2 Mpix do wideorozmów i selfie
- aparat fotograficzny 8 Mpix z funkcją autofocus oraz diodą doświetlającą LED
- dwie baterie Li-Ion o pojemności 1,990 mAh (3980 mAh łącznie) z możliwością ich wymiany
- Wi-Fi b/g/n, Bluetooth, GPS, GLONASS, SBAS
- Certyfikat IP65
- opcjonalny modem LTE
- waga 1,5 kg (2,76 kg z klawiaturą)
- Windows 10 Pro/Windows 7 Professional (przy wykorzystaniu Intel Core i5 6 generacji)
Specyfikacja Panasonic Toughbook FZ-Q2
- 12.5″ Full HD (1920 x 1080) ekran IPS LCD
- Intel Core m5-6Y57 vPro o taktowaniu 1,1 GHz (2,8 GHz w Turbo) wspierany układem graficznym Intel HD Graphics 515
- 4 GB pamięci RAM
- dysk o pojemności 128 GB
- USB 3.0, HDMI, RJ-45 (LAN), czytnik kart pamięci SD-XC
- kamerka 2 Mpix do wideorozmów i selfie
- aparat fotograficzny 8 Mpix z funkcją autofocus oraz diodą doświetlającą LED
- akumulator litowo-jonowy o pojemności 4860mAh
- opcjonalny modem LTE
- 340mm x 220mm x 43mm (tablet z klawiaturą)/340mm x 220mm x 19mm (sam tablet)
- 1,93 kg z klawiaturą/1.09 kg bez klawiatury
- Windows 10 Pro/Windows 7 Professional