Windows 10 Fall Creators Update został oficjalnie zapowiedziany w trakcie konferencji BUILD, a dziś nadszedł czas na premierę dla wszystkich użytkowników. To już czwarta tak duża aktualizacja dla „dziesiątki”, którą może pobrać każdy właściciel komputera z tym systemem. Podpowiadamy, jak to zrobić dziś.
Windows 10 Fall Creators Update to czwarta duża aktualizacja dla „dziesiątki”, którą Microsoft rozwijał pod nazwą kodową Redstone 3. Oprogramowanie dziś, zgodnie z zapowiedziami z początku września, ma dziś premierę dla wszystkich użytkowników. To oznacza, że aktualizacja od dziś będzie udostępniana poprzez usługę Windows Update.
Niestety, proces będzie przebiegał etapami i pełne wdrożenie systemu potrwa nawet kilka miesięcy, z czym trzeba się liczyć. Microsoft o tym, ale na szczęście istnieje możliwość ręcznej instalacji aktualizacji Fall Creators Update. Co trzeba zrobić? Odpowiedź znajdziecie poniżej.
Tak zainstalujesz Windows 10 Fall Creators Update już dziś
Windows 10 Fall Creators Update można niezwłocznie zainstalować po przystąpieniu do niejawnego programu testów systemu i na przykład wybraniu opcji Release Preview. Niebawem jednak będzie to można zrobić z użyciem programu aktualizacyjnego. Wtedy trzeba będzie wykonać następujące kroki.
1. Upewnij się, że masz zainstalowany Windows 10 Creators Update z aktualnymi poprawkami.
2. Udaj się na tę stronę Microsoftu, gdzie następnie musisz wybrać opcję Zaktualizuj teraz.
3. Uruchomi się proces pobierania narzędzia, które należy uruchomić. To sprawdzi, czy zainstalowana wersja Windows 10 jest aktualna.
4. W momencie, gdy zostanie wykryta wersja Creators Update, a będzie dostępny już Fall Creators Update, to będzie można przeprowadzić proces aktualizacji.
5. Rozpocznie się proces aktualizacji, gdzie należy postępować zgodnie ze wskazówkami instalatora.
Windows 10 Fall Creators Update to duże uaktualnienie, które wnosi naprawdę wiele nowości i udoskonaleń istniejących funkcji. Na pewno warto wspomnieć o nowym języku projektowania Fluent Design, który wprowadza naprawdę ciekawe efekty. Następnie mamy udoskonalenia dla przeglądarki Microsoft Edge, asystentki Cortana, nowych emoji z Unicode 10, licznych udoskonaleniach w panelu Ustawienia czy licznych zmianach w powłoce Windows.
Microsoft już rozpoczął testy kolejnej dużej aktualizacji, czyli Redstone 4. Członkowie programu Insider już mają dostęp do pierwszych, poglądowych kompilacji tej aktualizacji, ale te jeszcze nie wniosły zbyt wielu nowości. Z czasem jednak będzie ich coraz więcej. Oficjalna nazwa nadchodzącego uaktualnienia nie jest jeszcze znana. Pewnie Microsoft ujawni ją za jakiś czas. Premiery dla wszystkich nie spodziewajmy się jednak szybciej niż w marcu przyszłego roku.
Na poniższym filmie możesz obejrzysz wideo poświęcone Fluent Design: