Apple Pay zostało wprowadzone na kolejne rynki. Tym razem usługa umożliwiająca płacenie iPhone’ami czy zegarkami z watchOS, debiutuje w czterech nowych krajach, w tym także europejskich. Niestety, na liście ciągle nie ma Polski i pomimo ostatnich plotek, które pojawiały się w sieci, nadal musimy obejść się smakiem.
Apple Pay debiutuje na kolejnych rynkach. Nastąpiło to po kilkunastu tygodniach od zapowiedzi rozszerzenia dostępności tej usługi, o czym poinformowano w sierpniu. W trakcie omawiania wyników finansowych i sprzedażowych firmy z Cupertino za drugi kwartał tego roku. Usługa trafia do czterech państw i są to: Dania, Finlandia, Szwecja i Zjednoczone Emiraty Arabskie.
Apple Pay w Danii dostało wsparcie w bankach Jyske Bank (tylko karty debetowe Visa) oraz Nordea. W przypadku Finlandii i Szwecji są to Nordea i ST1, ale wkrótce zostanie zapewnione wsparcie także w Edenred, N26 i Ticket Rikskuponger. W przypadku ostatniego z państw wygląda to następująco.
- Emirates Islamic (tylko karty Visa)
- Emirates NBD
- HSBC (tylko karty kredytowe i debetowe Visa i Mastercard)
- mashreq
- RAKBANK (tylko karty Mastercard)
- Standard Chartered Bank
Apple Pay ciągle nie w Polsce
Apple Pay w Polsce to temat plotek, który pojawia się w zasadzie co chwilę. Jak pewnie część z was dobrze pamięta, plotki te pojawiły się w zasadzie już trzy lata temu, gdy usługa dopiero startowała. Pomimo tego, rozwiązanie to ciągle nie jest dostępne w naszym kraju, choć technicznie Polska jest gotowa do wdrożenia takiej usługi. Dobrym przykładem tego stanu rzeczy jest obecność w kraju Androida Pay, którego wprowadzono nad Wisłę niespełna rok temu.
Wiemy, że nasze banki testują Apple Pay i możliwość jego wprowadzenia. Jakiś czas temu wspominaliśmy wam, że BZ WBK jest technicznie gotowy na wdrożenie tego rozwiązania. Temat powrócił kilka dni temu, gdy pojawiły się informacje o tym, że usługę testuje kolejny polski bank. Tym razem był to PKO BP. Prawda jest taka, że wiele banków w kraju bierze pod uwagę udostępnienie tej platformy. Niestety, to kwestia, do której ustosunkować się musi samo Apple.
Apple Pay może pojawić się w Polsce tylko wtedy, gdy stosowna decyzja zapadnie w Cupertino. To Tim Cook i spółka muszą zdecydować się na wprowadzenie tej usługi do naszego kraju, a nie polskie banki. Kto wie, a może kiedyś to nastąpi, ale już raczej trzeba chyba się pogodzić z tym, że nie w tym roku.
Zobacz także: 11 sposobów na oszczędzanie baterii w iOS 11
Na poniższym filmie zobaczysz 11 najciekawszych nowości z iOS 11:
źródło: Macrumors